Ostatnio na blogu
Z czego są wykonywane elewacje wentylowane?
Elewacje wentylowane można coraz częściej spotkać, zwłaszcza w nowoczesnym budownictwie. Wyróżniają się one licznymi zaletami, przede wszystkim znaczną energooszczędnością. Poza tym mają wpływ na zwiększenie trwałości domu. W poniższym tekście tłumaczymy, z czego zazwyczaj są wykonywane te wysokiej jakości systemy. Poznaj materiały, które najlepiej sprawdzają się do produkcji elewacji wentylowanych.
Liczne korzyści wynikające z elewacji wentylowanych sprawiają, że tak dużo osób decyduje się na ich montaż. Niwelują one m.in. ryzyko nagrzewania się budynku podczas wysokich temperatur panujących na zewnątrz. Poza tym stanowią świetną ochronę budynku przed negatywnym wpływem promieniowania słonecznego, a także wilgocią, co ma szczególne znaczenie zimą. Montaż elewacji wentylowanych jest łatwy, warto go wykonać, ponieważ poprawiają one wygląd budynków, prezentują się bowiem bardzo estetyczne.
Materiały stosowane do produkcji elewacji wentylowanych
Na jakość elewacji wentylowanych wpływają przede wszystkim materiały użyte podczas produkcji. Mają one ogromne znaczenie, dlatego jak najbardziej warto zwracać na nie uwagę. Do tworzenia wytrzymałych elementów sprawdza się świetnie drewno. Zazwyczaj wykorzystywane są deski, a niekiedy nawet panele drewniane powstałe z drzew iglastych. Rozwiązanie wyróżnia się licznymi zaletami, np. łatwym sposobem montażu. Do produkcji elewacji wentylowanych wykorzystuje się także sklejkę, stanowiącą świetną alternatywę dla drewna. Najczęściej wybierana jest sklejka bukowa lub brzozowa.
Elewacje wentylowane mogą również powstawać z płyt cementowo-włóknowych, wyróżniających się nie tylko trwałością, ale i estetyką. Poza tym nie wymagają one regularnej impregnacji, co też stanowi dużą zaletę tych materiałów. Niekiedy stosuje się także płyty elewacyjne z metalu i tworzyw sztucznych. Doskonale imitują drewno, kamień czy beton. Bardzo ładnie wyglądają i są niezwykle praktyczne, ale decydując się na nie, trzeba się liczyć ze sporym wydatkiem.