Konto

Ostatnio na blogu

Blog

  • wspornik ławy kominiarskiej14-08-2022

    5 zalet inwestycji w komunikację dachową

    Komunikacja dachowa to niezwykle ważny element konstrukcji każdego pokrycia. Podzespoły, które wchodzą w jej zakres, pozwalają przede wszystkim na bezpieczne przemieszanie się oraz wykonywanie napraw, co jest szczególnie istotne w przypadku stromych dachów oraz śliskiego podłoża. W zależności od potrzeb komunikacja może składać się z metalowych ław kominiarskich o różnej długości, wsporników, stopni kominiarskich, uchwytów czy pomostów kominiarskich. Jakie są zalety inwestycji w komunikację dachową?

  • zestaw przeciwśniegowy rurowy23-07-2022

    Jak ochronić przechodniów przed spadającym z dachu śniegiem?

    Zastanawiając się nad tym, jakie elementy będą niezbędne do wykonania pokrycia dachowego, warto zwrócić uwagę nie tylko na materiały pokryciowe, czyli blachodachówkę czy dachówkę betonową. Oprócz tego istotne jest również zadbanie o bezpieczeństwo konstrukcji. Mowa tutaj przede wszystkim o okresie zimowym, w którym osuwający się śnieg może zrobić krzywdę przechodniom. Jak zapobiec temu problemowi?

  • ława kominiarska26-05-2022

    Czym różni się ława kominiarska od stopni kominiarskich?

    Stopnie oraz ławy kominiarskie to podstawowe elementy komunikacji dachowej. Pozwalają dostać się do trudno dostępnych miejsc na dachu, w tym przede wszystkim do kominów, i dokonać na nim różnego rodzaju prac serwisowych lub konserwacyjnych, na przykład naprawy anteny satelitarnej, usunięcia zalegającego śniegu lub okresowego przeglądu instalacji kominowej. Ławy oraz stopnie kominiarskie wyglądają na pierwszy rzut oka bardzo podobnie i pełnią niemal identyczną funkcję. Wiele osób zastanawia się więc, który z nich będzie lepszym wyborem. W tym tekście spróbujemy wskazać najważniejsze różnice pomiędzy tymi dwoma elementami.

  • punkt kotwiczący do blach04-04-2022

    Jakie wyróżniamy systemy asekuracji?

    Praca na wysokości, między innymi na dachach budynków, należy do wyjątkowo niebezpiecznych. Dlatego podczas jej wykonywania niezwykle istotne jest przestrzeganie przepisów i wykorzystywanie tak zwanych systemów asekuracji, czyli szeregu zróżnicowanych narzędzi, których zadaniem jest zapewnienie pracownikom właściwego bezpieczeństwa. Dzielą się one na poziome i pionowe: podczas gdy te pierwsze chronią przed upadkiem z wysokości podczas pracy na stosunkowo płaskiej powierzchni, jak przeciętny dach lub rusztowanie, drugie zapewniają bezpieczeństwo podczas poruszania się w pionie, na przykład na drabinach lub słupach. Wyjątkowymi przypadkami są strome dachy, które wymagają zastosowania unikalnych rozwiązań.

  • miedziana ława kominiarska29-03-2022

    Jakie są największe zalety miedzianej komunikacji dachowej?

    Sprawna komunikacja dachowa zapewnia bezpieczeństwo podczas przemieszczania się po dachu. Aby odpowiednio pełniła swoją funkcję, musi zostać dobrze dopasowana do danego pokrycia dachowego, zamontowana zgodnie z instrukcją, a także wykonana z odpowiednich materiałów. Do wyboru są cztery rodzaje metali: stal, stal nierdzewna, aluminium oraz miedź. W tym tekście przyjrzymy się uważnie tej ostatniej. Ma ona wiele zalet, które sprawiają, że wykonana z niej komunikacja dachowa jest bardzo dobrym wyborem do większości budynków. Sprawdzi się doskonale na różnych pokryciach, między innymi miedzianych oraz ceramicznych. Cechuje ją przy tym niezwykła wygoda oraz wysoka odporność na uszkodzenia mechaniczne i inne szkodliwe czynniki.

  • Co zrobić, żeby skutecznie usunąć ryzyko zsuwania się śniegu z dachu?10-03-2022

    Co zrobić, żeby skutecznie usunąć ryzyko zsuwania się śniegu z dachu?

    Zalegający na dachach śnieg potrafi stanowić bardzo duże zagrożenie. Gdy nadchodzi odwilż i zwiększa się temperatura, śnieg staje się coraz bardziej mokry i ostatecznie zaczyna zsuwać się na ziemię. Równocześnie jego ciężar kilkukrotnie się zwiększa: metr sześcienny topniejącego śniegu może ważyć nawet 900 kilogramów! Spadające z kilku metrów ciężkie bryły stanowią ogromne niebezpieczeństwo dla przechodzących nieopodal ludzi i zwierząt. Powodują również ogromne zniszczenia mienia: zsuwający się śnieg natrafia na rynny i elewację, zrywając je i wyginając. Łamie również rośliny ogrodowe, a gdy spadnie na samochód, może doprowadzić do znacznych uszkodzeń karoserii.

  • Dlaczego śnieg podczas odwilży jest tak niebezpieczny?09-03-2022

    Dlaczego śnieg podczas odwilży jest tak niebezpieczny?

    Biały puch przykrywający dachy domów to uroczy, niezwykle klimatyczny widok. Podczas zachwycania się nim łatwo zapomnieć, że zalegający śnieg potrafi być bardzo niebezpieczny. Stanowi obciążenie dla konstrukcji budynku, a gdy zsuwa się z dachu i spada na ziemię, może uszkodzić elewację, okoliczne samochody, a nawet wyrządzić krzywdę ludziom, którzy przechodzą akurat w pobliżu. Największe zagrożenie stanowi w czasie roztopów: waga topniejącego śniegu wielokrotnie się zwiększa. Metr sześcienny świeżego puchu waży przeciętnie do 200 kg. Z kolei podczas odwilży jego waga potrafi wynosić ponad 900 kg! Warto pamiętać, że każdy budynek jest przystosowany do utrzymania określonego ciężaru. Jego przekroczenie może doprowadzić do uszkodzenia konstrukcji.